איך נראה סרטן הפין? אבחון מוקדם יכול להציל חיים

יותר מדי גברים לא ניגשים לרופא בזמן בגלל שהם מתביישים, אך אבחון מוקדם יכול להציל חיים. איך נראה סרטן הפין? כל הפרטים כאן

תוכן העניינים

איך נראה סרטן הפין

לא מעט גברים מפתחים גידול סרטני בפין, אך במקרים רבים, הבושה והסטיגמות מונעות מהם גילוי מוקדם של המחלה. לכן, אם אתה לא בטוח איך נראה סרטן הפין ואתה חושש שאתה סובל מגידול כזה – מומלץ לפנות בהקדם לרופא.

סרטן הפין הוא למעשה גידול ממאיר, כמו כל גידול סרטני אחר, שהמקור שלו נמצא באיבר המין הזכרי.

ברוב המוחלט של המקרים, סרטן הפין הוא קרצינומה של תאי קשקש, אך כדאי לדעת שישנם עוד סוגים של גידול סרטני כזה.

אבחון מוקדם של סרטן הפין מגדיל את סיכויי ההחלמה פי כמה וכמה, ולכן אם שאלת את עצמך איך נראה סרטן הפין, מומלץ להתייעץ עם רופא מומחה.

הגורמים לסרטן הפין

גורמי רפואה חקרו במהלך השנים את סרטן הפין, והצליחו לקשר בין נגיף הפפילומה לבין התפתחות של סרטן הפין. כמו כן, הנתונים מראים כי ברית מילה והסרת העורלה מצמצמת את הסיכוי להתפתחות הסרטן הזה.

לעומת זאת, עישון עלול להגביר את הסיכוי, ממש כמו שהוא עלול להגביר את הסיכון להתפתחות של סוגי סרטן אחרים.

כמו כן, מחקרים גילו עם השנים כי יש קשר בין הגיל, משקל הגוף ואפילו המצב הסוציואקונומי לסיכויים להתפתחות סרטן הפין. לגיל מבוגר, להשמנת יתר ולמצב סוציואקונומי נמוך נחשבים גורמי סיכון, ומגבירים את הסיכוי לסרטן הפין.

החשיבות של זיהוי מוקדם

כפי שכבר ציינו קודם לכן, אבחון מוקדם של סרטן באיבר המין מגדיל את סיכויי ההחלמה בצורה משמעותית. למעשה, זיהוי מוקדם מגדיל את הסיכויים להחלמה ומביא אותם לכ-85 אחוזים.

למרות זאת, גברים רבים אינם פונים לרופא בגלל שהם חשים בושה ובגלל שהם טרודים בסטיגמות שאופפות את הנושא. לכן חשוב מאוד לדעת איך נראה סרטן הפין, ולפנות לרופא בהקדם האפשרי רק כדי להיות בטוחים.

איך נראה סרטן הפין

ישנם כמה תסמינים שעלולים להעיד על התפתחות של סרטן באיבר המין הזכרי. במידה ויש לך אפילו אחד מהתסמינים האלה, מומלץ לפנות לייעוץ רפואי בהקדם האפשרי.

התסמינים האלה הם התשובה לשאלה איך נראה סרטן הפין, אך חשוב להדגיש שאבחון מסודר ניתן לקבל רק על ידי רופא מוסמך.

התסמינים שמעידים על סרטן הפין

  • שינוי בצבע של חלק מאיבר המין.
  • שינוי בעובי העור באיבר המין.
  • גוש שמופיע על הפין.
  • פצע מוגלתי, בין אם הוא מדמם ובין אם לא.
  • פריחה על איבר המין או אדמומיות.
  • בליטות עם שכבת עור קשה ומחוספסת.
  • בליטות שטוחות יחסית בגוון כחלחל-חום.
  • נפיחות באיבר המין.
  • לגברים ערלים שלא נימולו: הפרשות בעלות ריח רע מהעורלה.

חשוב לדעת שהתסמינים האלה יכולים להעיד גם על זיהום פטרייתי או בקטריאלי ולא דווקא על גידול סרטני. יחד עם זאת, הם גם עונים לתיאור של איך נראה סרטן הפין, ולכן חשוב מאוד לגשת לבדיקה מסודרת במידה והם מופיעים.

אבחון סרטן הפין

אבחון של סרטן הפין נעשה באמצעות ביופסיה, במסגרתה לוקחים פיסה של רקמת עור מאיבר המין ובוחנים אותה תחת המיקרוסקופ.

על פי תוצאות הביופסיה, הרופא המטפל צפוי להחליט על המשך הטיפול. אם יש חשש שמדובר בגידול סרטני שכבר התפשט לאיזורים סמוכים, ניתן לבצע דגימות ביופסיה גם לאיזורים האלה.

איך נראה סרטן הפין
איור של סרטן הפרוסטטה (צילום: pikovit)

בדרך כלל, בלוטות הלימפה שנמצאות במפשעה הן המקום הראשון אליו יתפשט סרטן הפין. בדרך כלל, במידה והגידול הגיע אליהן הן יהיו מוגדלות. יחד עם זאת, בלוטות הלימפה עלולות להתנפח גם בעקבות זיהומים או מחלות אחרות, ולכן יש לבדוק אותן.

במידה וקיים חשש כי הסרטן התפשט לאיברים מרוחקים יותר, ניתן לבצע בדיקות הדמיה, כגון MRI או CT.

שימו לב, בדף הבא ריכזנו לכם תמונות שמדגישות איך נראה סרטן הפין. מדובר בתמונות לא נעימות של מקרים קשים, והצפייה בהן על אחריות הגולש בלבד.

שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הצטרפו לקהילות שלנו

הכתבות החמות

החיים משתנים יום אחרי יום

קבלו טיפ בריאות יומי

קטגוריות

לדעת עוד

כתבות נוספות

דיקור סיני

דיקור סיני לטיפול בכאבי צוואר

חלק גדול מאיתנו סובל מכאבי צוואר, בעקבות עבודה ממושכת מול המחשב, אימוני כושר וכולי. דיקור סיני הוא אחת השיטות היעילות להפחתת כאבי צוואר